Ubezpieczenie odpowiedzialnowści cywilnej w życiu prywatnym

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu czy nasze dziecko rozbiło szybę w oknie znajomego. W takich sprawach ochroni nas ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje ona szkody wyrządzone innym osobom. To co jest w niej dobre to to, że ochrania nie tylko osobę, jaka zawarła polisę, ale także jej najbliższych.

Polisa OC przez większa część ludzi kojarzona jest z zabezpieczeniem, które musi zakupić właściciel samochodu. Natomiast, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest również formą ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, które mogą zdarzyć się w naszym codziennym życiu. Zdecydowanie, z wykorzystaniem niej możemy ochronić się przed obciążeniem  pieniężnym w przypadku, gdy zalejemy sąsiada bądź wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, jaka wiązała się będzie ze stratą finansową. Powinno się również uzupełnić, że ubezpieczenie OC wolno połączyć na przykład z polisą mieszkaniową, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze.

Kiedy OC jest przydatne?

Polisa przyda się w sytuacjach, jakich nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Takimi sprawami są zatopienie czyjegoś domu, uszkodzenie szyby, pogryzienie przez naszego psa bądź zepsucie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Polisa, jaką zawieramy obejmuje także sytuacje, w których pukniemy kogoś i musimy zrealizować solidne zadośćuczynienie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru polisy odpowiedzialności cywilnej?

Zawierając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musimy o kilku kwestiach pamiętać. zwłaszcza, powinniśmy wybrać właściwą sumę ubezpieczenia innymi słowy maksymalną wartość zadośćuczynienia, które zrealizuje towarzystwo ubezpieczeniowe poszkodowanej osobie. Dzięki wskutek tego, będziemy mieli pewność, iż nie będziemy musieli nic płacić z własnych pieniędzy. Należy również zwrócić uwagę na zakres ochrony, jaką zapewnia ubezpieczenie. Im większa jest wykaz rzeczy, od których jesteśmy ubezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym lepsze jest taka polisa.  Ubezpieczyciel z tytułu polisy odpowiedzialności cywilnej nie ochrania też naszych działań związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, tych które wykonujemy w firmie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes