Tomasz Tarkowski nowym prezesem Link4

Od 4 marca prezesem Link4 jest Tomasz Tarkowski, który do tej pory związany był z PZU. Zastąpił na tym stanowisku Rogera Hodgkissa, który został powołany do zarządów spółek PZU i PZU Życie i został ich przewodniczącym.

Przez ostatnie kilka lat Tomasz Tarkowski pełnił funkcje członka zarządów PZU SA oraz PZU Życie, gdzie odpowiadał za obszar likwidacji szkód i świadczeń oraz assistance. Z PZU był związany od 1996 roku. Jest szefem rady nadzorczej PZU Pomoc, a także członkiem Rady Biura Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Posiada szerokie doświadczenie z zakresu organizacji i zarządzania procesem likwidacji szkód i świadczeń we wszystkich rodzajach ubezpieczeń, a także w inicjowaniu i organizacji wdrażania nowych technik, procedur i zmian organizacyjnych w operacjach związanych z likwidacją szkód i świadczeń.

Tomasz Tarkowski jest absolwentem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończył również studia podyplomowe „Bezpieczeństwo ruchu drogowego” na Wojskowej Akademii Technicznej, „Ubezpieczenia Gospodarcze” na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, „Psychologia zarządzania personelem” na Uniwersytecie Warszawskim oraz Advanced Management Program na IESE Business School.

W latach 2006-2007 był dyrektorem Centrum Likwidacji Szkód oraz dyrektorem ds. Likwidacji Szkód w Oddziale Okręgowym PZU SA w Warszawie. W latach 2007-2011 jako członek zarządu PZU Ukraina nadzorował obszar likwidacji szkód, zarządzania produktami i oceny ryzyka. Jako członek rady nadzorczej SOS Service Ukraine, spółki zależnej od PZU Ukraina, odpowiadał za działalność assistance.

Od lutego 2011 roku był dyrektorem Grupy PZU w Centrali PZU i pełnomocnikiem zarządu ds. Likwidacji Szkód i Świadczeń w PZU Życie, odpowiedzialnym za organizację procesu likwidacji szkód i świadczeń. Następnie zasiadał w zarządach tych spółek.

Tomasz Tarkowski zasiada także w radach nadzorczych następujących spółek podlegających PZU SA: Lietuvos Draudimas AB, UAB PZU Lietuva Gyvybes Draudimas, PrJSC IC PZU Ukraine, PrJSC IC PZU Ukraine Life Insurance oraz AAS Balta.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes